I. diel  |  II. diel  |  III. diel  |  IV. diel  |  V. diel  |  VI. diel  | VII. diel  | autor

 
 
 

Warcraft:

Mágia Krvavých Elfov III

 

            Ústa som mal plné mrazivo studeného piesku. Vypľúval som piesok a slanú vodu a snažil sa prísť na dôvod, ako je to možné, že som to prežil. Udalosti minulej noci ma v mojej mysli strašili ako najhrozivejší démoni. Ešte teraz som pred sebou Tul’kola zakrvaveného, bez nôh ako ma prosí, aby som zachránil Quelthalas. Videl som Seahoin ako sa mi pozerá z hrôzou do očí a predáva mi zvláštny drahokam, ktorý nosila na krku. Postavil som sa na zmrznutú pláž.

            Bol som nepochybne v Northrende. Neskutočný chlad a všadeprítomný sneh to dokazovali. More ma vyplavilo v zúboženom stave, ďaleko od domova a priateľov, ale stále som žil. To, že som prežil mi dodávalo istú nádej. Poobzeral som sa po pláži a od radosti som vykríkol. More nevyplavilo len mňa, ale i moju palicu Sunlight. Mág bez palice je ako ork bez zelenej kože. Vzal som palicu do rúk a oprel sa o ňu. Chvíľu som len stál na pláži a nechal si v hlave prúdiť myšlienky.

            Bol som v najnehostinejšej oblasti Azerothu. Bez jedla, teplého oblečenia a tušenia, kde presne v Northrende vlastne som. Napriek tomu musím nájsť Illidana, zničiť Guldanovu lebku a tým zachrániť celú rasu krvavých elfov. Až mi to prišlo smiešne. Ja radový mág som dostal takúto úlohu. Aj keď nie z vlastnej vôle, po tom ako všetkých pozabíjali nagy som zostal asi jediný z výpravy. Mohol som si zúfať, ale niečo v mojom vnútri ma posilňovalo, aby som sa nevzdával. Ľahko som sa mohol zblázniť z tejto zúfalej a bezvýchodiskovej situácie, lenže akoby sa moja vôľa upevnila. Hodlal som preskúmať celý Northrend ak to bolo treba a nájsť Illidana. Neviem kde sa toľká odhodlanosť vo mne vzala, ale mal by som z nej čerpať pokiaľ ju mám.

            Vydýchol som si a oprášil oblečenie od piesku. Zahľadel som sa na ihličnatý les predo mnou a vysoké ľadovce za ním. Niekde tam sú tisíce nemŕtvych a nág a tam mám práve namierené. Vykročil som k svojmu osudu.

 

            Dva dni som dokázal ako tak prežiť v divočine. Oheň pomocou mágie nebolo ťažké založiť, tak som sa udržoval v teple. Podarilo sa mi dokonca chytiť zajaca, ktorého som si upiekol a tak zahnal hlad. Ale čo ma najviac potešilo, že som doteraz nenatrafil na žiadnu nagu ani nemŕtveho. Neviem či som mal také veľké šťastie, alebo sa všetky beštie v okolí už nažrali a tak som im nemusel na tanier.

            V okamihu ako som začul podozrivý zvuk hodil som sa na zem. Za tých pár sekúnd som na seba nahádzal koľko to len šlo snehu, aby som bol menej nápadný a dúfal, že tie zvuky nevydáva ghul. Končeky prstov som mal skrehnuté až na kosť a najradšej by som bol v teplej posteli v Silvermoone. Dva dni mi stačili, aby som začal tento kraj nenávidieť. Stromy, ktoré tu rástli sa ani len prirovnať nedali k tým z Quelthalasu. Tunajšie stromy boli všetky ihličnany. Nejaká nákaza či vírus ich každou sekundou obžierala a ničili, stromy chradli.

            Zvuky, ktoré som začul prešli do reči. Na moje prekvapenie slová som rozoznával, čím viac sa postavy brodili ku mne hustým snehom tým som bol veselejší. Hovorili elfčinou, čistou elfčinou z Quelthalasu, nebola to žiadna skomolenina temných elfov. Toto museli byť krvaví elfovia. Spoznal som v nich vojakov z našej výpravy. Bol tam generál Kielmnu, vedľa neho kráčal ako vždy kapitán Qjiolj a za nimi šiel kapitán Ruibilf. Doplňovali ich ostatní vojaci, ktorých som nepoznal príliš dobre, myslím že sa niektorí volali Teriulak, Vei’se, Asppui a Ferheh, ostatných mená som si nepamätal, mohlo to byť ich byť asi dvanásť. Nie, jedenásť vojakov, dvaja z nich niesli nehybnú postavu.

            „Odnesieme ho do jaskyne k ostatným.“ povedal Ruibilf, keď bol tak blízko pri mne, že ho zreteľne počul.

            „Áno, pane.“ povedal jeden z dvoch vojakov, ktorý ho niesli, zaujal ma jeho prízvuk, znel akoby si vojak vypil dve fľaše vína, hovoril skoro nepríčetne. Vtedy som si uvedomil, že aj Ruibilf tak znel. Možno aj ja mám taký hlas, potom čo som tu strávil len chvíľu by ma neprekvapilo ak by som sa zbláznil. Nech už ich hlas znel akokoľvek, bol som rád, že ich vidím.

            „Zdravím, generál.“ Vyskočil som zo snehu a zasalutoval som generálovi. Pri tom som nahodil úsmev. Už dlho som sa neusmieval, naposledy keď som odchádzal z jedálne lode, vtedy som naposledy videl svojich priateľov, živých.

            Generál musel sekundu zaostrovať zrak, kým dokázal rozoznať kto som, hoci som bol od neho len pár metrov. Všetci vojaci vyzerali unavene, mali roztrhané šaty. No na sebe mali viacej vrstiev šatstva, hoci nie teplého, ale každý z nich mal tak dve tri košele. Určite tak neboli oblečení na lodi, asi si predtým ako sa dostali sem zobrali oblečenie z lode. Pozerali sa na mňa zmätene, no nevyľakali sa, keď ma zbadali, ja by som sa určite posral od strachu, ak by na mňa uprostred Northrendu vyskočil zo snehu niekto neznámy.

            „Tingoll? Ty si Tingoll, však?“ pýtal sa generál. Bolo mi to divné, keďže sme sa tesne pred potopením Bloodwind rozprávali a dobre ma poznal, takisto ani môj známy kapitán Ruibilf ma nespoznával. „Ako...ako si prežil?“ generál sa už trochu zorientoval v situácii. Všetci vojaci pokračovali v pochode a ja som pochopil, že sa mám pripojiť k nim. Ani nečakali na moju odpoveď, nezvítali sa so mnou. Generál asi očakával, že mu to vysvetlím cestou, on je predsa veliaci dôstojník.

            „Vyskočil som z lode, tesne predtým ako ju zožral vodný wyrm.“ Myslel som, že informácia, že nagy majú na svojej strane bytosti ako vodné wyrmy generála rozruší, ale on len kráčal nudnou pomalou chôdzou ďalej nasledovaný svojím malým vojskom. Ja s generálom sme šli vpredu, za nami dvaja kapitáni a ostatní.

            „Zranil si sa pri páde? Nie si unavený?“ Kielmnu mi položil ešte pár podobných otázok ohľadom môjho zdravia, akoby som sa mu javil až príliš zdravý.

            „Nie, cítim sa prekvapivo dobre a sviežo. Keď uvážime ten sneh všade naokolo.“ chcel som sa zasmiať, ale všimol som si, že nikto z našej ponurej skupinky ani len na úsmev nepomyslí. „Vy ste tiež vyskočili?“

            „Áno, vyskočili sme hneď na začiatku útoku.“ povedal Kielmnu. Nesnažil sa obhajovať, prečo zbabelo vyskočil z lode, keď krvaví elfovia najviac potrebovali vojakov, vyzeral príliš znudený a unavený. Nepovedal viac ako som sa ho spýtal.

            „Kam to ideme?“ bol som zvedavý.

            „Do jaskyne, tam sme skryli.“ Veta zostala nedokončená, aspoň mne sa tak javila. Chýbalo mi v nej slovko sa. Čo skryli do jaskyne? Zrazu som mal nepríjemný pocit, už zase. Spomalil som a zakryl som si drahokam od Seahoin, nepovedal som generálovi o elfskej princeznej a asi by ho to ani nezaujímalo. Kráčal som po boku kapitána Ruibilfa.

            „Čo sa presne stalo?“ snažil som sa vytiahnuť z kapitána Ruibilfa viac informácii.

            „Vyskočili sme z lode.“ povedal Ruibilf bez akéhokoľvek záujmu.

            „Ako ste tu prežili? Nestretli ste nemŕtvych?“ nevzdával som sa.

            „Ideš s nami do jaskyne za ostatnými.“ odpovedal kapitán vyhýbajúc sa odpovedi. Jazyk sa mu plietol pri každom slove a prskal sliny.

            „Áno...“ povedal som potichu. Mohol Northrend tak zmeniť každého ak tu zostal dlhšie? Nerozprával som sa už s nikým. Ruibilf šetril odpoveďami viac ako Kielmnu a mne z mojich spoločníkov začali naskakovať zimomriavky. Bol som rád, že som v tejto nehostinnej krajine natrafil na zbytky krvavých elfov, ale zároveň som sa cítil nepríjemne.

            Jaskyňa bola pomerne dobre zakrytá pred očami nepriateľov, ani ja som si ju nevšimol pokiaľ sme od nej neboli len tri metre. Vnútri bola riadna zima, jediné teplé miesto bolo pri veľkom ohni kde si všetci posadali. Keď sme tam prišli bol tam len jeden krvavý elf, ktorý mal asi na starosti oheň, lebo naň prikladal nanosené drevo, aby nezhasol a zároveň opekal nejaký druh mäsa. V jaskyni bol len sám, ale nedostal som sa až na jej koniec, tak som predpokladal, že tam sa zdržujú tí ostatní. Vyzeralo to, že na tom konci jaskyne nie je oheň, tak som si najskôr sadol, aby som sa ohrial.

            Okolo mňa prechádzali dvaja vojaci, ktorý podopierali tretieho elfa, ktorý bol ledva pri vedomí. Ihneď som v ňom rozpoznal Kuestu, lodného navigátora. Tvár mal špinavú a s polovice mu ju zakrývali mastné vlasy, oblečenie roztrhané na kusy, oči mal len zľahka pootvorené a vyzeral, že nevníma svet okolo seba.

            „Kam ho vedú?“ spýtal som sa Ruibilfa, keď vojaci odviedli Kuestu do zadnej časti jaskyne. Myslel som si, že ho takého zoslabené položia k ohňu a ošetria ho.

            „K ostatným, postarajú sa o neho.“ znela odpoveď. Ruibilf sa zasnívane pozeral do ohňa na kusy mäsa, ktoré sa nad ním opekali.

            „Je tu všetko v poriadku?“ bol som čím ďalej neistejší.

            „Všetko je v poriadku.“ povedal Ruibilf a po ňom to zopakoval aj Vei’se a ešte dvaja elfovia pri ohni. Ruibilf sa načiahol za kusom mäsa a začal ho oduševnene ohrýzať. To spravili aj ostatní, s každým prehltnutím mäsa sa akoby ich zrak zaostroval.

            Takto sa krvaví elfovia nesprávajú. Boli skoro ako orkovia, ich jazyk nebol čistý a občas zo seba vydali len nezrozumiteľné huhlanie. A ich stravovacie návyky mi boli odporné. Aj keby som nejedol mesiace, takto necivilizovane by som určite nejedol. Mohli toto byť teoreticky orkovia, premenení nejakým kúzlom na elfov? Všimol som si, čo obhrýzal Ferheh, vyzeralo to ako ruka, ruka, na ktorej bol prsteň. Okamžite som ho rozpoznal, patril Loweipovi, kapitánovi lode Bloodwind.

            Oni jedia elfov, krvavých elfov z našej výpravy. Vyskočil som a všetky hlavy sa otočili ku mne. Ruibilf sykavo vdýchol zvuk a ja som mal ešte väčší strach ako na lodi plnej nág. Mäso, ktoré tak lačne jedli bolo elfské. Neviem, čo so mnou zamýšľali, ale musím odtiaľto utiecť. Hlavne to nemôžem dať na sebe najavo.

            Stál som bez slova asi 30 sekúnd, potom sa kanibali rozhodli venovať sa radšej svojim obetiam ako mne. Jednoducho vykráčam vonku, pekne pomaly, ničoho si nevšimnú. Videl som ich tváre, tie tváre, ktoré som pred chvíľou tak rád videl sa mi teraz hnusili. Pri pohľade na ne mi prišlo zle. Deväť elfov sediacich pri ohni, ako jedia svojich druhov s neprítomným pohľadom sa stalo od toho dňa mojou najhoršou nočnou morou.

            Bol som len pár krokov od východu z jaskyne, keď som si uvedomil, že Kuestu stále žil. Zaviedli ho dozadu a asi ho zjedia. Nemohol som na to pomyslieť, hoci ich je viac, ale musím ho zachrániť. Takáto smrť je to najhoršie, čo si viem predstaviť. Rozhodol som sa. Išiel som tým istým smerom, ako dvaja vojaci, ktorý niesli Kuestu. Po špičkách som prešiel okolo ohňa. Nikto z prítomných mi nevenoval príliš pozornosti, kým majú čo jesť, tak ich asi nič nevyruší. Kielmnu hľadel priamo na mňa, ale pri tom prežúval kus mäsa. Jeho pohľad bol neprítomný, akoby som tam vôbec nebol. Hoci bolo v jaskyni teplo, neustále mi po chrbte behali zimomriavky. Zoberiem Kuestu a vypadneme odtiaľto.

            V zadnej časti jaskyne bola relatívna tma a hlavne veľká zima. Bol to rozdiel oproti vyhriatemu predku jaskyne. Pohyboval som sa pomaly, lebo vojaci, ktorí tu niesli Kuestu sa ešte nevrátili, preto som vedel, že sú ešte tu. Netrvalo dlho a potvrdilo sa mi to, keď sa jeden z vojakov ozval:

            „Čo urobíme s tým novým?“

            Schoval som sa za jeden z veľkých sudov, ktoré sa tu naokolo váľali. Oprel som sa oň, ale keď som zistil, že jeho steny sú nechutne mazľavé, pustil som ho a počúval rozhovor.

            „Kielmnu vraví, že je silný.“ odpovedal Qjiolj, ktorí tu bol s dvoma vojakmi. „Je normálny.“

            „Ako to, že sa udržal tak dlho?“ povedal jeden z vojakov a jeho hlas znel psychopaticky naťahovane.

            „Musí v ňom byť veľa mágie, veľa mágie.“ povedal druhý vojak a lačne prehltol slinu, ktorá sa mu formovala v hrdle.

            „Večer mu podkrútime krkom. To bude hostina.“ povedal Qjiolj.

            Hovorili o mne ako o cudzom, akoby ma vôbec nepoznali, akoby som bol len kusom mäsa na ich jedálničku. Čo tak pomiatlo krvavých elfov? A prečo som bol normálny? Lebo som bol mág a mal som v sebe určitú zásobu mágie?

            „Tohto rozrežte na kusy a dajte do sudov.“ prikázal Qjiolj a ukázal na Kuestu, ktorý sa dovtedy zvíjal na zemi. Navigátor vydal tichý, zúfalý krik, keď počul jeho slová.

            Uvedomil som, že tie sudy sú plné mäsa ostatných členov posádky. A tiež, že ak nebudem rýchlo jednať Kuestu uvidím najbližšie na hostine psychopatických kanibalov ako hlavný chod.

            „Jiutr, Bgeroim!“ zakričal som a všetci traja elfovia sa pozreli mojím smerom. Vstal som od sudov a v ruke som zvieral rozpálenú palicu Sunlight. Toto neboli moji niekdajší priatelia, boli to kreatúry, ktoré bažili po krvi a mäse. A aj tak som sa k nim choval, prvý padli dvaja vojaci, ktorí sa mi postavali ako prví na odpor. Moja palica ich prebodla, ich deravé telá sa so syčaním spáleného mäsa zvalili na sudy. Qjiolj sa zatváril nadmieru spokojne, hľadel na palicu a zašepkal:

            „Mágia, áno mágia.“ Vrhol sa na mňa s cieľom vytrhnúť mi palicu z ruky. Nanešťastie pre neho, zle ju chytil a spálil si obe ruky. Bolestivo zreval a ja som ukončil jeho trápenie. Skončil tam, kde dvaja vojaci pár sekúnd pred ním.

            Jeho krik mohli počuť ostatní vpredu jaskyne. Nemal som čas. Zdrapil som Kuestu pod rameno a pomohol mu vstať. Kuestu bol otrasený a na mnohých miestach zranený. Ale vyzeral, že aspoň trochu chápe, čo sa tu deje a že sa od neho teraz vyžaduje utekať. So všetkých síl, ktoré mu ostali krivkal dopredu a ja som ho podopieral.

            Prehodil som rýchlo pár slov a vytvoril tak okolo nás hmlu. Pri konfrontácii s ostatnými elfami budeme mať aspoň takúto výhodu. Obaja sme cez hmlu výborne videli, ale naši nepriatelia budú mať problémy. Ako na prvého som narazil na Asspuiho. Ten mal vždy najlepší sluch, tak ako prvý začul krik.

            Kedysi výborný krajčír, ktorý sa pridal k vojsku pri výprave do Northrendu mal na tvári výraz rozhnevanej šelmy. Vedel, že sa nachádzame niekde v tej hmle, ale nevedel presne určiť našu pozíciu. Natrafili sme na neho akurát v mieste, kde sa chodba začala rozširovať do prednej jaskyne s ohniskom. Stál nám v ceste, tak som ho zabil a snažil som sa to urobiť rýchlo, aby som na nás príliš neupozorňoval. Bolo to zbytočné, lebo zostávajúcich osem krvavých elfov bolo pripravených na útok.

            Hoci dovtedy vyzerali ako spomalený kanibali niečo ich zmenilo na predátorov. Mäso, ktoré opekali na ohni bolo zjedené, čo ich asi posilnilo. Keď sme sa objavili v oblaku hmly Kielmnu preukázal trochu taktického uvažovania a k vchodu postavil Ferheha a druhého elfa, ktorého som nepoznal, aby nás zadržali. Ostatní sa rozliezli po hmle, ktorá už zaplnila celú jaskyňu a hľadali nás v nej. Kuestu napriek jeho stavu napredoval dostatočne rýchlo, aby sme nešli príliš pomaly a nestihli meniť pozície a tak sa vyhýbať skoro slepým elfom.

            „Musíte ho chytiť. Je plný mágie.“ kričal Kielmnu na ostatných elfov. Pochopil som, že chcú mňa. Asi preto, že som mág.

            Pomaly sme sa vyhýbali ostatným a postupovali ku vchodu. Jeden z elfov sa rozhodol, že sa nám postaví do cesty tak nešikovne, že ak som nechcel stúpiť do ohňa musel som ho aj jeho zabiť. Ruibilf asi zacítil spálené mäso, lebo sa vrhol naším smerom.

            „Zohni sa!“ prikázal som Kuestu. Ten sa bez námietok sklonil a ja som zatočil svojou palicou nad ním tak, že pribiehajúcemu Ruibilfovi odpálila hlavu.

            Zostávajúci štyria elfovia vedeli kde sme a chystali sa zaútočiť. Povzbudil som Kuestu do behu. Ocitli sme sa skoro pri strážach.

            „Liehj Sgto Rispit.“ povedal som magické slová mieriac na dvojicu stráží pri vchode. Obaja svojimi telami zatarasili vchod, ale my sme cez nich preleteli, akoby to boli len duchovia. Na chvíľu som ich zmenil na nehmotné tiene, tak sme mohli cez nich prebehnúť.

            Počuli sme za sebou ešte hlasy ostatných, ako vykrikujú, ale stále sa vzďaľovali. Bolo ich už o polovicu menej a asi sa už nevládali za nami. Tak či tak sme sa neotáčali. Utekali sme, až kým mi Kuestu potichu nepovedal, že už nevládze a odpadol do hlbokého snehu.

 

            Pokiaľ bol Kuestu mimo ošetril som mu rany a založil som oheň. Postaral som sa, aby bol v teple a odišiel som zohnať niečo k jedlu. Bol som preč aj pol dňa, nič som neulovil. Začínal som sa báť o Kuestu a tak som sa vrátil. Už bol hore a zohrieval sa pri ohni. Keď som prišiel na tvári mal skoro taký šialený výraz ako ostatní, ale potom ako som s ním začal rozprávať správal sa relatívne normálne.

            „Bolo to hrozné.“ začal rozprávať Kuestu. „Ležal som na pláži dva dni, úplne vyslabený. Ledva som vnímal prostredie okolo seba. Potom prišiel Kielmnu a ostatní. Hoci som nedokázal poriadne rozprávať, bol som nesmierne šťastní, že ma našli. Už vtedy sa správali podozrivo, rozprávali o mne ako o nejakej zvery. Potom si sa zjavil a odišli sme do jaskyne, keď ma zaviedli dozadu všetko som počul.“ Kuestu začal vzlykať.

            „Čo hovorili?“ spýtal som sa čo najprívetivejšie.

            „Qjiolj rozprával o tom, ako tu doniesli všetky mŕtvoly, všetkým elfov, ktorí stroskotali, tých čo ešte žili zabili a zjedli. Videl si tie sudy mäsa? To kvôli hladu, hladu po mágii. Každý z nás má v sebe kúsok mágie a oni sa potrebujú ňou nasýtiť. V Northrende žiadna nie je, všetka mágia akoby z kontinentu vymizla. Necítiš to?“

            Vôbec sa mi nezdalo, že hladujem po mágii. Vlastne odkedy Bloodwind stroskotala necítil som hlad po mágii vôbec. Ešte aj v Silvermoone som ho cítil a teraz vôbec. Ako to, že všetci ostali sa z toho zbláznili, len ja som zostal normálny? Som niečím výnimočný?

            „Ani ja som nebol od toho ďaleko.“ priznal sa Kuestu. „Keď som sa prebral nevedel som, kto som a kde som. Túžil som len po mágii. Ale keď si sa vrátil akosi sa mi to zmiernilo. Stále hladujem, ale už nie tým nepríčetným spôsobom ako oni.“ zahľadel sa smerom, z ktorého sme utiekli.

            „Oni za to nemohli. Je to prekliatie krvavých elfov.“ povedal som priškrtene a po prvýkrát som zapochyboval o zabití svojich priateľov. Zjedli by nás, ak by som ich nezabil. Musím sa sústrediť na svoju misiu, spomenul som si.

            „Odpočiň si. O chvíľu budeme pokračovať v ceste.“

            „Kam?“ spýtal sa Kuestu.

            „Musíme pokračovať v cieli výpravy. Nájsť Illidana a zničiť Guldanovu lebku.“ povedal som rozhodne.

            „To je bláznovstvo. Sami dvaja to nikdy nezvládneme.“ namietal Kuestu.

            „Čo iné máme robiť? Ak nebudeme mať cieľ skôr či neskôr sa tu zbláznime ako ostatní. Musíme sa aspoň pokúsiť, nič iné nám neostáva.“

Videl som, že Kuestu mi nechce oponovať, vlastne mu to bolo jedno. Hlavne, že sa obaja nezbláznime a nezožerieme sa navzájom. Navigátor zaspal a ja som išiel ešte pozbierať drevo na oheň.

            Zdvíhal som zo zasneženej zeme popadané konáre stromov. Nechcel som oblamovať už aj tak dosť choré stromy.  Náhodou som sa pozrel na horizont a srdce sa mi zastavilo.

            Videl som monument Northrendu. V samom strede mrazivého kontinentu sa do nekonečnej výšky tiahol Ľadový trón – sídlo kráľa lichov a Arthasa.  Okolo Ľadového trónu bol hustý modrý opar, bol nepreniknuteľný a lákavý, bola to všetka mágia kontinentu. Okolo oparu sa vznášali stovky, možno tisíce ľadových wyrmov, obrovské nemŕtve draky lákala mágia. Arthas očividne koncentroval všetku mágiu Northrendu okolo Ľadového trónu, tak tu žiadna nezostala. Mágia mala nalákať wyrmov k trónu, asi aby slúžili kráľovi lichov. Načo potrebuje kráľ lichov také neuveriteľné množstvo wyrmov? Vrátil som sa s nazbieraným drevom ku Kuestu a tiež som zaspal. V spánku ma strašili krvaví elfovia ako obhrýzajú moje kosti a nado mnou lietali stovky wyrmov a kráľ lichov na mňa posmešne ukazoval a niečo vravel svojim nemŕtvym dračím maznáčikom. Zobudil som sa.

 

            Northrend je strašne veľký. Aspoň tak sa nám zdalo po troch dňoch putovania. Nikde sme nedošli, ale našťastie sme nenarazili ani na žiadne nagy, nemŕtvych, alebo zbláznených krvavých elfov. Robil som si starosti, že nikdy nenájdeme kde sa Illidan skrýva.

            „Máme vôbec šancu to tu niekedy nájsť?“ zalamoval som rukami už hádam po päťdesiaty krát. Netušil som, kam šliapeme, všade bol len sneh.

            „Nevzdávaj sa krvavý elf.“ zaznel hlas v mojej hlave.

            „Čo to bolo? Kto to je?“ vyhŕkol som v rozrušení.

            „O čom rozprávaš?“ povedal Kuestu a nechápavo na mňa hľadel.

            „Ten hlas, čo povedal, aby som sa nevzdával., nepočul si to?“

            Kuestu sa zatváril zvláštne. Určite si myslel, že začínam blázniť. Odstúpil odo mňa pár krokov.

            „Radšej pokračujme.“ navrhol som.

            Kuestu súhlasne pokýval hlavou a pomaly vykročil. Ja som sa držal väčší kus za ním a neznámy hlas sa mi zase ozval.

            „Cieľ tvojej cesty je blízko.“

            „Kto si a čo robíš v mojej hlave?“ spýtal som sa potichu, aby ma Kuestu nepočul a nemyslel si, že som sa definitívne pomiatol.

            „Som tvoj priateľ. Viem, čo sa ti stalo a čo máš urobiť.“

            „Priatelia sa väčšinou predstavia.“ zašomral som.

            „Moje meno teraz nie je dôležité.“ zasmial sa hlas. „Mal by si vedieť, že sa proti tebe pohli sily mocnejšie ako si vieš predstaviť.“

            „Myslíš tých wyrmov okolo Ľadového trónu?“

            „Nielen oni. Teraz choďte vľavo.“ prikázal hlas.

            Pozrel som sa naľavo. Bola tam úzka zamrznutá cestička popod kamennú stenu. Vyzeralo hrozivo, jedno pošmyknutie z nej a skončili by sme v priepasti.

            „Si si istý, že tadiaľ?“ spýtal som sa hlasu neisto.

            „Musíš nájsť Illidana a Guldanovu lebku, tvoje meno je Tingoll, mág krvavých elfov zo Silvermoonu, vydal si sa na túto výpravu pred tridsiatimi troma dňami s dvoma priateľmi Ciul’menom a Hyil’mu. Zabil si kapitána Silvermoonskej stráže Ruibilfa, vojakov Asspuiho...“

            „Dobre, dobre. Načo mi to všetko hovoríš?“

            „Viem o tebe všetko. Každý tvoj ničotný čin. Prečo by som ťa posielal do nebezpečenstva, keď ťa kľudne môžem psychicky znivočiť. To by som si omnoho viac užil a ver mi podľahol by si. Snažím sa ti pomôcť dosiahnuť tvojho cieľa.“

            „Ale prečo mi chceš pomôcť?“ nechápal som.

            „Momentálne nemáš inú možnosť ako veriť mi.“ zasyčal hlas a odmlčal sa.

            Rozmýšľal som, kto mal takú moc, aby so mnou nadviazal telepatické spojenie a kto by mi chcel pomôcť, prípadne ma nalákať do pasce. Každopádne zistím to len tak, že pôjdem tou cestou, ako mi záhadný hlas poradil. Mal som pochybnosti a takisto aj Kuestu, ktorého som dlho presviedčal, aby sme šli nebezpečnou cestou, no nakoniec sa mi ho podarilo presvedčiť. Nespomínal som zase tajomný hlas, určite by ho to len rozrušilo.

           

            Opatrne sme prešli úzkou cestičkou a podarilo sa nám nešmyknúť. Priam ukážkovo sme nakoniec zaľahli za veľký kameň na konci cestičky. Pod nami ležala kotlina, do ktorej viedla rovnako úzka cestička, akou sme teraz prišli. Kotlina bola obkolesená zamrznutými skalami a oheň v jej strede vrhal na kamenné steny strašidelné tiene.

            Tí, ktorí oheň založili boli omnoho strašidelnejší ako samotné tiene. Päť ghulov si napchávalo svoje hnilé ústa tým, čo bolo pred pár hodiny asi nagou. Sledoval ich nekromancer, ktorý sa zamyslene opieral o svoju magickú palicu, na ktorej konci bola napichnutá rohatá lebka. V rohu bol zapichnutý povoz tiel a vedľa neho odpočíval nemŕtvy kôň. No najhrozivejšie pôsobila postava, ktorá sedela pri ohni.

            Mala oblečené ľahké čiernofialové brnenie a na chrbte uviazaný ostrý, hladký, obojručný meč. Tvár jej zakrývali nepríliš dlhé blond vlasy a husté fúzy. To bol jeden z rytierov smrti. Arthas bol prvý, ale potom ho nasledovalo množstvo iných paladinov z rád ľudí, trpaslíkov i elfov a stali sa generálmi nemŕtvych armád.

            „Dávaj pozor na povoz tiel.“ okríkol rytier smrti nekromancera.

            „Môj pane, zabili sme všetky nagy v okolí, lebka je v bezpečí.“ odpovedal nekromancer hlbokým hlasom popod husté šedivé fúzy.

            „Vždy ich môže byť viac. Tie svine sa rozliezli po celom Northrende.“ šomral rytier smrti. „Keby mi Arthas dal niekoľko wyrmov, vyzabíjal by som ich všetkých. No namiesto toho dostanem pár ghulov a senilného nekromancera.“ Posledné vety akoby rytier smrti adresoval sám sebe.

            „Kráľ lichov Arthas vám zveril dôležitú úlohu môj pane.“

            „Blbá lebka. Guldanovi mali roztrieskať hlavu a vôbec by neexistovala.“ povedal rytier smrti a prebodol povoz tiel nevraživým pohľadom.

            Do tej chvíle som si myslel, že nás záhadný hlas vlákal do pasce, kde nás mali roztrhať ghulovia, ale teraz som si uvedomil, prečo nás sem poslal. Skutočne tu ležal jeden z cieľov našej cesty. V povoze tiel museli prevážať Guldanovu lebku, vec, ktorá mohla zničiť celý Silvermoon a ja mám na dosah ruky jej zničenie. Aj keď proti mne stála veľká presila rozhodol som sa.

            „Zostaň tu a nehýb sa. Ak by sa mi niečo stalo uteč.“ povedal som Kuestu, ale potom mi došlo, že rada uteč je dosť od veci, keď tu nie je kam utiecť, tu nie je domov, kde by sme sa mohli vrátiť. O dôvod viac, aby som získal lebku a zachránil našu domovinu.

            „Čo chceš urobiť?“ spýtal sa Kuestu. Videl som na ňom, že je unavený. Nezvládol by zaútočiť na nemŕtvych bez toho, aby sa prinajlepšom zranil. Nedostatok mágie v ovzduší ho zabíjal.

            „Zničím povoz tiel a získam Guldanovu lebku.“ povedal som. Znelo to dosť jednoducho.

            „Už si sa úplne zbláznil?“ povedal hlasom, že som si nebol istý, kto z nás je blázon.

            „Kvôli tomu sme tu prišli. Posily už nedostanem a toto môže byť jediná príležitosť ako zničiť lebku.“

            Kuestu za mnou ešte niečo pošepky volal, ale ja som ho nepočúval. Kĺzal som sa úzkou cestičkou do kotliny a v ruke som zvieral svoju jedinú istotu, palicu Sunlight. Zišiel som dole tak potichu, že ma nik z nemŕtvych nezaregistroval. Ghulovia boli príliš zaneprázdnení svojou mŕtvolou, aby ma zacítili. Vedel som, aké kúzlo použijem ako prvé.

            „Shuiter Gmboh Sellpee Fehr.“ zakričal som a skôr ako si stihli ghulovia uvedomiť, čo sa deje všetci sa ocitli v plamennom kruhu. Pekelne horúce plamene spálil ich už aj tak mŕtve telá do tla. Spokojne som sa otočil na zostávajúcich nepriateľov.

            Nekromancer sa spamätal ako prvý. Určite to bolo pre neho prekvapenie, že sa na nich vrhol osamotený krvavý elf. Starý nekromancer zašepkal niekoľko slov a z tlejúcej kopy ghulov vyliezli dvaja kostlivci.

            V neprehľadnom boji bolo toto kúzlo určite účinné a pridávalo početné výhody na stranu nemŕtvych, ale nekromancer mal zvoliť radšej nejaký druh útočnej mágie. Skôr ako sa stihli kostlivci došuchtať ku mne, moje zaklínadlo ich už v plenj sile ničilo.

            „Suio Ktru Werthuj Gos.“ základný útok mojej palice bol ako vždy ničivý. Ostrý lúč slnka prepálil kostlivcov a následne aj ich tvorcu. Nekromancer naposledy vydýchol.

            V tej chvíli sa na mňa vrhol rytier smrti. Zahnal sa obrovským obojručákom a ja som musel využiť všetku svoju elfskú ohybnosť, aby som sa jeho rane. Uskočil som a rytiera trafil povoz tiel, ktorý pred stotinou sekundy vystrelil na miesto, kde som stál. Oboch nás odhodilo na niekoľko metrov dozadu, každého iným smerom. Ja som dopadol hneď vedľa povozu tiel. Stroj nebol schopný streliť na tak krátku vzdialenosť.

            Ani som sa nezdvíhal zo zeme. Položil som palicu na predok povozu a povedal: „Deit Opkju.“ Povoz tiel hlasno buchol a z jeho vnútra vyletel silne páchnuci čierny dym. Kolesá stroja sa rozlomili a rozpadli.

            Rytier smrti bol posledný protivník, ktorý ešte žil. Bohužiaľ to bol aj najsilnejší protivník. Bál som, že po toľkých kúzlach budem oslabený, ale práve naopak. Cítil som sa veľmi dobre a pripravený zoslať akékoľvek kúzlo.

            „Niehvo Kutv Joilith Vertj Gossiss.“ Možnosť, že toto kúzlo sa mi podarí bola jedna k miliónu. Snáď jediný, kto ho medzi krvavými elfami ovládal bol Kael’Thas. Rytier už stál nado mnou a meč držal nad hlavou. Bol pripravený zasadiť mi posledný, smrteľný úder. Tmavá obloha nad ním sa zrazu rozžiarila. Ozvala sa spevavý škrekot a rytier smrti sa náhle ocitol v pazúroch fénixa. Ohnivý vták ho zdrapil za ramená a vyletel s ním nad kotlinu. Rytier kričal a nadával. Pokúšal sa vymaniť z fénixovho zovretia, ale ohnivý vták ho nepustil. Vyletel s ním nad kotlinu a obaja odleteli hlboko do vnútrozemia Northrendu. Viac som sa ani o jedného z nich nestaral.

            Chvíľku som stál nad povozom tiel a neveril som, že sa mi podarilo vytvoriť fénixa. Najťažšie kúzlo, aké poznám, ešte k tomu na kontinente, kde vo vzduchu nie je ani štipka mágie. Skláňal som sa nad zničením povozom a dole ku mne zbehol aj Kuestu. Northrend na neho začínal doliehať. Jeho oči skoro vypadávali z jeho tváre. Vyzeral horšie, ako keď som ho zachránil z jaskyne.

            Odkopol som kus plechu na povoze a odhalil, čo viezol. V jeho vnútri slabo svietila Guldanova lebka, jeden z najväčších artefaktov tohto sveta. Zobral som ju do ruky. Teraz už len zakúzliť silné ničivé kúzlo a je to hotovo. Už som to chcel urobiť, keď som si všimol, ako lačne sa na ňu Kuestu pozerá. Lebka musela obsahovať neskutočné množstvo mágie. Rozhodoval som sa úpenlivo, ale len chvíľu. Lebku som strčil Kuestu do rúk.

            „Obsahuje mágiu, ktorú ty teraz potrebuješ.“ povedal som mu.

            „Nemal si ju zničiť?“ spýtal sa Kuestu, každou sekundou bolo na ňom vidieť ako mu lebka, ktorú držal v rukách vracia zdravú farbu.

            „Áno, mal. Ty ju teraz viac potrebuješ, pokiaľ nenájdeme iný zdroj mágie. Drž si ju stále u seba, nepúšťaj ju z rúk. Hádam sa nezblázniš.“

            Kuestu sa zaleskli v očiach slzy. „Ďakujem.“ zašepkal.

            „Nezničíme lebku aspoň dovtedy kým nenájdeme Illidana. Asi musíme zničiť aj jeho. Príroda nám pomáhaj. Ak bude po Illidanovi aj po lebke Silvermoon bude zachránený a nepadne do rúk nagám. Poď, budeme pokračovať v našej ceste.“

 

            „...potom sa mi podarilo striasť sa z neho a rozsekal som toho sprostého vtáka na kúsky.“ dopovedal Geritrun. Rytier smrti porazil fénixa a okamžite vyhľadal Anubaraka, aby mu oznámil stratu lebky.

            „Ty si nechal Guldanovu lebku nejakému krvavému elfovi.“ kričal na rytiera smrti obrovský pavúk.

            „Môj pane, prekvapil nás, všetkých pozabíjal.“ Rytier smrti sa cítil ako drobný červ oproti mocnému Anubarakovi, pravej ruke Arthasa v Northrende.

            „Vieš si predstaviť, ako bude Arthas zúriť, keď sa to dozvie?“ Anubarak od zlosti klepal hryzákmi.

            „Mrzí ma to, už sa to viac krát nestane, prisahám, pane.“ Rytier kľačal pred Anubarakom v jednej z hlbokých kobiek v Northrende. V tmavom priestore bolo vidno len jeho a Anubaraka, ale z tmavých stien na neho hľadelo tisíc pavúčích očí, stovky démonov pekelných sledovali Geritruna a Anubaraka.

            „Mrzí... to zďaleka nestačí.“ zareval Anubarak a buchol predným párom končatín do zeme.

            Z miesta, kde buchol vyskočili desiatky ostrých hrotov. Prepichovali zem obrovskou rýchlosťou a priblížili sa k rytierovi smrti. Zabodli sa do neho a urobili mu diery na mnohých miestach na tele. Prepichli mu stehná, bruchu, hruď, ruky a jeden mu prešiel cez ústa. Prederavený rytier smrti umrel v Anubarakom sídle, ale to obrovského pavúka netrápilo. Najhoršie bolo, že to bude on, kto to bude musieť teraz povedať Arthasovi.

 

 
     
 
 

© N-Games Naetoo All right reserved for ideas, themes and conception of website. 2008 © Allright reserved for text material and ideas by Tangorn - author of stories. Je prísne zakázané akékoľvek reprodukovanie, používanie častí, či celých kusov textového obsahu na inom médií, webe, či blogu bez vedomia autora. Autor si vyhradzuje právo na akékoľvek zverejňovanie. Pri porušení je pri prekázateľnom vlastníctve práv plne oprávnený vymáhať právnou cestou škodu na duševnom vlastníctve a nápravu porušení autorských práv.